Hem





Kontakt:

Ordförande:
Ann-Katrine Sämfors Kyrkbrogatan 5 941 31 Piteå 070-3900636  ann-katrine.samfors@pitea.se


Sekreterare:                  

Lena Gustavsson Lillbrogatan 7 941 32 Piteå 070-5453172    lenagustavsson5453@gmail.com


Kassör

 Monica Linderson Räkstigen 36A 941 35 Piteå 070-5296416   linderson62@outlook.com                 

Ledamot

Stefan Holmgren Blåbärsstigen 59 941 41 Piteå 070-2927737 stefan.holmgren@pitea.se                

Ledamot

 Ivar Johansson Andgatan8 941 64 Piteå  076-1464110       k.ivar.johansson@telia.com


            Ledamot

Ann-Britt Stoltz Storgatan 14 941 31 Piteå  070-5847816        ab.stoltz@telia.com                          Ledamot

 

Bryngel Domeij Trummagatan 5 943 33 Öjebyn 040-2221792  Domeij_99@yahoo.se                    

 Ledamot

 

Håkan Lundberg Furunäsvägen 69 C  941 51 Piteå 070-2001303 hakan@lundberg-lindmark.se        


Ersättare

 

Isak Antti Skeppargatan 7 941 33 Piteå   070-2264965            isakantti@gmail.com

                      

Ersättare

 

Jens Pettersson Rismyrliden 40 946 40 Svensbyn  070-2458799  jens.pettersson@pitea.se


 Ersättare

 

Ina Järlesjö Furunäsvägen 67 C 941 51 Piteå  070-2242479       ina.jrlesj@telia.com       

 

Piteå Konsthall

Besöksadress:

Storgatan 44A,

941 33 Piteå

 

Öppettider:

Måndag: stängt

Tisdag: 11 - 17

Onsdag: 11 - 20

Torsdag: 11 - 17

Lördag: 12 -16

Söndagar: stängt

 

Konsthallschef:

Satu Takkinen

satu.takkinen@pitea.se

 

Du som vill bli ny medlem:

Sätt in 200 kr på bankgiro nr 5671-3027 och vare sig du betalar manuellt på talong eller via internet, ange ditt namn, postadress, så kan vi registrera ditt medlemskap korrekt.


Betala gärna med Swish!

Nummer: 1232641504

Betala medlemsavgiften för 2019 men kom ihåg att ange ditt namn och adress!

 

Du som redan är medlem:

Kom ihåg att förnya ditt medlemskap på samma sätt som ovanstående.

 


 

 

Vinnarna i medlemslotteriet 2019.
Samtliga konstverk och vinnarna
presenteras här