Hem


Kontakt:

Ordförande:
Ann-Katrine Sämfors Kyrkbrogatan 5 941 31 Piteå 070-3900636
ann-katrine.samfors@pitea.se


Sekreterare:                  

Lena Gustavsson Lillbrogatan 7
941 32 Piteå 070-5453172    lenagustavsson5453@gmail.com


Kassör

Monica Linderson Räkstigen 36A
941 35 Piteå 070-5296416   linderson62@outlook.com                 


Ledamot

Stefan Holmgren Blåbärsstigen 59
941 41 Piteå 070-2927737 stefan.holmgren@pitea.se              


Ledamot (webansvarig)

Ivar Johansson Andgatan 8
941 64 Piteå  076-1464110       k.ivar.johansson@telia.com


Ledamot (kontakt utställare)
Ann-Britt Stoltz Storgatan 14
941 31 Piteå  070-5847816        ab.stoltz@telia.com     


Ledamot
Bryngel Domeij Trummagatan 5
943 33 Öjebyn 0911 - 65424  Domeij_99@yahoo.se                 

 
Ledamot

Håkan Lundberg Furunäsvägen 69 C  941 51 Piteå 070-2001303 hakan@lundberg-lindmark.se        


Ersättare

Isak Antti Skeppargatan 7
941 33 Piteå  070-2264965            isakantti@gmail.com

                      

Ersättare

Jens Pettersson Rismyrliden 40
946 40 Svensbyn  070-2458799  jens.pettersson@pitea.se


Ersättare

Ina Järlesjö Furunäsvägen 67 C
941 51 Piteå  070-2242479       ina.jrlesj@telia.com

Digital utställning öppnad!

Välkommen till Piteå Konstförenings digitala utställning.

Det är en utställning som ingår i temat Piteå 400 år.

Utställningen visas digitalt på pitekonst.se och pågår till och med den 27 februari.

Skulle restriktionerna lätta och det blir möjlighet att se utställningen på Piteå Konsthall typ 5 pers åt gången kommer meddelande att finna på hemsidan.

Se utställningen här

Du som vill bli
ny medlem:


Sätt in 200 kr på bankgiro nr 5671-3027 och vare sig du betalar manuellt på talong eller via internet, ange ditt namn, postadress, så kan vi registrera ditt medlemskap korrekt.



Betala gärna
med Swish!





Nummer: 1232641504

Betala medlemsavgiften för 2020 men kom ihåg att ange ditt namn och adress!

 

Kom ihåg att förnya ditt medlemskap på samma sätt som ovanstående.

 


Storgatan 44A,

941 33 Piteå

 

Öppettider:

Måndag - fredag:
kl 11- 17
Lördagar: 12 - 15

Söndagar: stängt

 

Konsthallschef:

Satu Takkinen

satu.takkinen@pitea.se